Category: reels

18 lutego 2023
Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, Lublin

BILETY

https://cklublin.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/458233/ref/b24_cklublin/

Zapraszamy na nadzwyczajny koncert, będący połączeniem muzyki filmowej oraz world music. Usłyszcie wiele utworów w specjalnych kameralnych aranżacjach, pełnych muzycznych fuzji, synergii zaskakujących estetyk, zróżnicowanych narracji i szalonych improwizacji. Wszystko to z wykorzystaniem klasycznych i etnicznych instrumentów muzyki świata oraz w wykonaniu oryginalnego sekstetu.
Zabierzemy Was w niezapomnianą podróż ilustracji muzycznych, towarzyszących bohaterom znanych szerokiej publiczności i nagradzanych polskich seriali i filmów, do których Atanas Valkov stworzył muzykę. Ten wybitny artysta, wraz z zespołem utalentowanych solistów-multiintrumentalistów, wezmą na warsztat dźwięki i melodie z takich produkcji, jak: „Król”, „Belfer”, „Deep Love”, „Ostatnia Rodzina” oraz z cyklu „Legend Polskich”. W programie pojawią się rownież premierowe utwory, promujące nadchodzący album kompozytora.
Występ w Lublinie to dla Atanasa Valkova także sentymentalna podróż do źródeł. To w nim dorastał i kształcił się muzycznie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego oraz w Szkole Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego. W Lublinie grał także w młodzieżowej kapeli Zespołu Pieśni i Tańca im. Wandy Kaniorowej. Potem przez lata związany był również z lubelską sceną jazzową.
Wydarzenie to jest doskonałą okazją do poznania muzycznego świata Valkova, ukazanego w barwnym brzmieniowo wydaniu. Nadchodzący koncert to także nieprzewidywalna mieszanka klasycznych i etnicznych improwizacji, jazzu, elektroniki i współczesnej muzyki filmowej. Wyraźnym akcentem będą także słowiańskie i bałkańskie reminiscencje artysty, związane z jego bułgarskim pochodzeniem oraz unikatowe sonorystyczne wspólbrzmienia instrumentów klasycznych i ludowych.
Koncert Cinematic World to wyjątkowa okazja, aby podziwiać na żywo wspaniałych solistów-improwizatorów oraz złożoną wrażliwość, wszechstronny talent i dziką, słowiańsko-bałkańską ekspresję Valkova.
Bądzcie z nami!

W koncercie CINEMATIC WORLD wystąpi zespół w składzie:

Atanas Valkov
(fortepian, cytra, flet tenorowy, elektronika)
– polski kompozytor i pianista pochodzenia bułgarskiego; twórca muzyki do filmów i seriali, m.in. „Król”, „Ostatnia rodzina” (Canal+), „Deep Love” (HBO) w reż. J. P. Matuszyńskiego; „Belfer” i „Pułapka” w reż. Ł. Palkowskiego, a także „BODO” w reż. M. Kwiecińskiego. Kompozytor i producent muzyki do gry komputerowej VAMPIRE: THE MASQUERADE, BLOODHUNT. Twórca muzyki do „Legend Polskich” – cyklu filmów krótkometrażowych w reż. T. Bagińskiego. Brał udział w produkcji Andrzeja Wajdy „Zwięzła kronika czasu”, „Ambicji” oraz „Czarna Polana” T. Bagińskiego. We współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) stworzył album „Ambition”, upamiętniający historyczną misję Rosetta oraz lądowanie na komecie 67P/Churyumov-Gerasimenko. Twórca projektu „Transoriental” oraz producent i kompozytor platynowego albumu Kayah „Transoriental Orchestra”. Zdobywca nagrody FMF „Polska Ścieżka filmowa roku’’ za muzykę do serialu ”Król”.

Oliwier Andruszczenko
(klarnet basowy, klarnet bb, tenor sax, duduk)
– klarnecista, saksofonista, lider grup BUM BUM ORKeSTAR oraz Misz Masz. Czasem występuje pod pseudonimem BalkanMan. klarnecista, saksofonista; ur. 1986, Warszawa. Lider grup BUM BUM ORKeSTAR oraz Misz Masz. Często występuje pod pseudonimem BalkanMan. W 2012 ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem dr Arkadiusza Adamskiego. Jest laureatem wielu konkursów solowych i kameralnych Oliwier Andruszczenko doskonalił swoje umiejętności u takich artystów i pedagogów jak: Eduard Brunner, Oriol Romaní, Jan Jakub Bokun, Artur Pachlewski, Jean-Marc Fessard, Aleksander Romański, Matthias Müller, Miroslav Hlavac, Giora Feidman czy z Vienna Clarinet Connection. Koncertował w Polsce i za granicą (Niemcy, Portugalia, Belgia, Hiszpania, Litwa, Ukraina).

Jan Michalec
(trąbka, harmonium)
– trębacz; aktywnie związany z lubelską sceną alternatywną; student Wydziału Artystycznego UMCS, w klasie trąbki Jerzego Małka. Od 2010 roku uczestniczy w wielu projektach, eksperymentując w różnych gatunkach muzycznych, często wykorzystując elektronikę do modulowania brzmienia trąbki; uznawany za jednego z najzdolniejszych i najorginalniejszych trębaczy polskiej estrady, wydobywający z trąbki niewyobrażalne brzmienia. Znakomicie odnajduje sie we free jazzie, jak również w nurcie balkan gypsy. Można usłyszeć go m.in w soundtracku serialu „Belfer“, do którego nagrywał partie solowe.

Paweł Zalewski
(viola da gamba, gitara elektryczna)
– gitarzysta, gambista, wokalista i kompozytor; absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Naukę na viola da gamba doskonalił się na kursach mistrzowskich u wybitnych artystów (M. Caudle, B. Hoffman, J. ter Linden, J. Manson, J. Meder, P. Pandolfo). Współpracuje z wieloma zespołami muzyki dawnej (m.in. Ars Nova, Canor Anticus, Ars Cantus, Capella Cracoviensis, Collegio di Musica Sacra, Concerto Pollacco, Narol Baroque, Orkiestrą Złotego Wieku, Sabionetta).Roman Chraniuk
(kontrabas)
– basista, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie kontrabasu jazzowego prof. Jacka Niedzieli-Meiry. Grał na wielu scenach świata – od Islandii po Hongkong, na małych i wielkich scenach. Zdobywca licznych nagród, w tym Grand Prix Konkursu na Indywidualność Jazzową Festiwalu Jazz nad Odrą. Występował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Loganem Richardsonem, Januszem Muniakiem, Marcusem Wyattem, Davidem Dorůžką.

Péter Somos
(perkusja, instrumenty perkusyjne)
– węgierski perkusista eksplorujący brzmienia tradycyjnych instrumentów perkusyjnych jak np. bendir i riq. Ukończył z wyróżnieniem Codarts University of Music w Rotterdamie. W swojej karierze występował z takimi artystami, jak Casey Benjamin, Mahesh Vinayakram, Nadishana, Sharrie Williams, Besh o droM, Krzysztof Ścieranski i in. Występował na wielu międzynarodowych festiwalach – np. Sziget (HU), Exit (SR), WOMADelaide (AUS) ), Meskie Granie, Jamboree, Opener’ (PL), Sudtirol Jazz (IT), JodhpurRIFF, Kolkata Jazz (IN), Shanghai World Music (CN), Jeju World Music (KR), Dubai Blues (ZEA) itp.

Koncert, realizowany przez WZORY STUDIO, wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości VR 360. Materiały promocyjne wykonano na potrzeby realizacji projektu WND-RPSL.03.02.00-24-057A/20 pt. “Mobilne zminiaturyzowane studio streamingowe wspomagane technologiami VR i AR”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla Osi Priorytetowej: III. Konkurencyjność MŚP dla działania: 3.2. Innowacje w MŚP.