Category: reelsTag:

Już 6 października zagram przedpremierowy koncert solowy promujący płytę Piano π Odyssey. Milky Way w niezwykłej sali koncertowej Nowa Miodowa.

Przedpremierowy koncert solowy w Warszawie sala koncertowa Nowa Miodowa Atanasa Valkova promujący płytę:
Piano π Odyssey. Milky Way której premiera będzie w grudniu tego roku!
„Piano Odyseja, czyli wędrówki po niekończących się dźwiękach” to podróż po muzycznych odkryciach kompozytora i pianisty.
Kosmiczna Piano Odyseja wraz z audioreaktywnym AI oraz sound designem wyzwalanym z dźwiękami fortepianu.

Jego najnowszy projekt “Piano π Odyssey” to eksploracja harmonicznych i brzmieniowych możliwości instrumentu poprzez pryzmat tajemnicy liczby π oraz nieskończoności. Valkov połączy w jedną całość swoje oryginalne improwizacje, ilustracyjno-filmowe kompozycje, oraz jazzowe i ludowe motywy, inspirowane polską i bułgarską muzyką etniczną.

Znany ze swojej oryginalności, artysta zaprezentuje swój wyjątkowy język muzyczny, która sam określa jako “dźwiękowe kontinuum” zarówno w improwizacji kontrolowanej, jak i swobodnej. Wykorzysta on w nim elementy continuum music i aleotoryczne podejście do improwizacji oraz sonorystyczne techniki kreowania dzwięku.

Będziemy mogli usłyszeć fortepian w zupełnie nowej odsłonie, odkrywając nieznane dotąd możliwości instrumentu dzięki elektronicznym eksperymentom przetworzenia brzmienia fortepianu przez kompozytora. Valkov czerpie inspirację z klasyki, jazzu i muzyki world music, tworząc wciągające kompozycje pełne melancholii i pulsacyjnej energii. Jego utwory zaskakują harmonią, hipnotyzują złożonością nieregularności rytmicznej ale także melodyjnością i szaloną ekspresją.

Atanas Valkov o projekcie:

„Od fascynacji fortepianem we wczesnych latach mojego dzieciństwa rozpoczęła się moja wielka muzyczna podróż. Ta ekscytująca wyprawa, która towarzyszy mi przez całe życie, wprowadza mnie w wielowymiarowy świat harmonii i brzmienia. Fortepian jest dla mnie nie tylko niewyczerpanym źródłem inspiracji, ale uczy mnie pokory i szacunku dla piękna muzyki. Podczas tej podróży, odkrywając nieograniczone możliwości tego wspaniałego instrumentu – poznaję nie tylko tajniki kompozycji czy improwizacji, ale i siebie samego oraz własne braki. Fortepian jest jak liczba π – nieskończony, cykliczny, tajemniczy. Podobnie jak π można go ciągle na nowo odkrywać i zgłębiać, nigdy nie dochodząc do jego końca.

W moim ‘Piano π Odyssey’ pragnę zabrać słuchaczy w podróż pełną własnych odkryć, które zawierają się w nieskończonych możliwościach fortepianu” – mówi Valkov, gwarantując słuchaczom różnorodne i emocjonalne doświadczenia muzyczne, zarówno o klasycznym charakterze pianistycznym, jak i w kontekście subtelnego elektronicznego przetwarzania dźwięków fortepianu na żywo.”

SALA KONCERTOWA NOWA MIDOWA

Za projekt sali odpowiadał Tomasz Konior i Konior Studio – zespół odpowiedzialny m. in. za siedzibę Akademii Muzycznej w Katowicach, a przede wszystkim za fantastyczną siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Nad akustyką sali czuwał mistrz Yasuhisa Toyota – dyrektor i główny projektant renomowanej firmy zajmującej się inżynierią akustyczną Nagata Acoustics z Los Angeles i Tokio, autor niezwykłej Elbphilharmonie w Hamburgu, Walt Disney Concert Hall, Bard College Performing Arts w Nowym Jorku, Suntory Hall w Tokio i wielu innych najlepszych sal koncertowych na świecie.

Zapraszam na tą niezwykła przygodę muzyczną w przestrzeni z naturalnym drewnem, której intymny układ sprawia, że widz pozostaje zawsze blisko artysty. To przestrzeń, która w nieoczekiwany sposób pozwala na spotkanie słuchacza z artysta, a doskonała akustyka pozwala trwać w kontakcie i wymianie energii płynącej z każdego dźwięku, który odbywając wirującą podróż w stronę podwieszonego na wysokości 14 m plafonu i ustrojów akustycznych, pozwala doświadczyć jedynej w swoim rodzaju perfekcji i prywatnego niemal spotkania. Bilety w sprzedaży na going https://goingapp.pl/…/koncert…/pazdziernik-2023…

Partnerem technologicznym koncertu Koncert Atanas Valkov Piano Odyssey jest EXATEL – polski operator telekomunikacyjny i dostawca innowacyjnych rozwiązań z zakresu komunikacji oraz cyberbezpieczeństwa dla biznesu oraz instytucji publicznych.

www.exatel.pl